СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ: УКРАЇНСЬКА МОВА

У межах вступної кампанії 2022 року передбаченопроведеннянаціонального мультипредметного тестування(НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:

  • з української мови,
  • з математики та
  • з історії України.

У цій публікації ми повідомимо прозміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися здемонстраційним варіантом НМТ.

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?

Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідатичинній програмі ЗНО з української мови.Зверніть увагу,що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
  • «Лексикологія. Фразеологія»;
  • «Будова слова. Словотвір»;
  • «Морфологія»;
  • «Синтаксис»;
  • «Стилістика»;
  • «Розвиток мовлення».

Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та«Розвиток мовлення»приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Яка структура блоку НМТ з української мови?

Усього в блоці НМТ з української мови буде20 завдань, з-поміж яких:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
  • 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мовине буде завдань, які передбачаютьнадання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?

Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобтопо 1 тестовому балу буде нарахованоза кожну правильну відповідь на завданняз вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або урокиВсеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

  • тести минулих років, розміщені в розділі«Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки«Українська мова і література» та«Українська мова»;
  • відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років:Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2,відео №3);Підготовка до ЗНО-2021;
  • короткі тематичні тести вонлайн-тестувальникуз української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
  • інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.

За матеріалами Українського ЦОЯО https://testportal.gov.ua/

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти

https://testportal.gov.ua/vazhlyva-informatsiya-dlya-vstupnykiv-i-kerivnykiv-zakladiv-osvity/

Наразі Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році. У ньому буде докладно описано, як саме відбуватиметься вступ. Український ЦОЯО не готовий повідомити, які іспити й у якому форматі потрібно буде складати вступникам, але точно може сказати, що для організації будь-яких іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань. Таку інформацію Український ЦОЯО отримає з бази даних реєстрації для участі в ЗНО. Тому Український ЦОЯО просить НАСТУПНЕ:

Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО(заповнили реєстраційну картку, зібрали пакет реєстраційних документів і віддали його керівникові закладу освіти або самостійно надіслали до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) ー виє потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти.

Найімовірніше,ви вже маєте сертифікатучасника ЗНО, тож зможете заходити на своюІнформаційну сторінку(логін і пароль для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій, яка стосуватиметься саме вас. Коли потрібно буде зайти на Інформаційну сторінку, буде повідомлено на сайті УЦОЯО.

У разі якщови не маєте сертифікатаー не хвилюйтеся: невдовзі УЦОЯО повідомить вам, як отримати логін і пароль для входу на свою Інформаційну сторінку.

Якщо ви цього року закінчуєте здобувати повну загальну середню освіту (учень/учениця ліцею, гімназії чи студент/студентка ІーІІ курсу коледжу) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки)ーдо 9 квітня,будь ласка,створіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для участі в тестуваннях, а й для подання вами документів для вступу.

Увага! У реєстраційній картці Ви побачите поля для вибору предметів ЗНО/ДПА. Заповніть їх, будь ласка, навіть попри скасування ДПА у формі ЗНО. Якщо є змога, роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби додайте медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і передайте керівникові закладу освіти, де ви навчаєтеся. Якщо такої можливості немає ー не хвилюйтеся: достатньо того, що ви сформували реєстраційну картку.

Найближчим часом УЦОЯО повідомить вам, як дізнатися логін і пароль для входу на вашуІнформаційну сторінкуз актуальною для вас інформацією. Стежте за оновленнями насайті УЦОЯО ー і не пропустите важливих новин.

Якщо ви уже здобули повну загальну середню освіту (маєте свідоцтво про повну загальну середню освіту / атестат) і ще не зареєструвалися для участі в ЗНО (навіть не створили реєстраційної картки)ー будь ласка,до 9 квітнястворіть реєстраційну картку. Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу. Увага! У реєстраційній картці ви побачите поля для вибору предметів ЗНО. Заповніть, будь ласка, ці поля попри те, що вступ відбуватиметься за процедурою, відмінною від процедури проведення класичного ЗНО. Якщо маєте змогу, роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань) і надішліть такий комплект документів до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009). Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу:vintest@vn.testportal.gov.ua.У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи.

Шановні вступники, які наразі перебувають на окупованих територіях або на територіях, де тривають активні бойові дії!Будь ласка, тримайтеся, бережіть себе! Український ЦОЯО розуміє, що у вас є труднощі з доступом до Інтернету, однак, якщо маєте змогу, будь ласка,створіть реєстраційну картку. Необов’язково, щоб її заповнювали особисто ви. Це може зробити хтось із ваших друзів чи знайомих. Попросіть унести ваші дані до реєстраційної форми (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження й номер паспортного документа). Цього наразі буде достатньо.

Якщо учні/студенти закладу освіти уже зареєструвалися для проходження ЗНО і завчасно надіслали документи до відповідного регіонального центру.Щиро дякуємо вам за оперативність! Випускники вважаються потенційними учасниками вступних іспитувань. Просимо стежити за новинами на сайті Українського ЦОЯО й заходити до свогоКабінету керівника. Певна частина ваших випускників могла втратити сертифікати ЗНО, тож найближчим часом у ньому буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок ваших випускників. Якщо є змога, просимо передавати цю інформацію випускникам, щоб надалі вони могли підтвердити своє бажання цьогоріч вступати до закладів вищої освіти, а також зазначити місто де, вони перебуватимуть у період тестування. Якщо ж такої можливості у вас немає ー не хвилюйтеся: найближчим часом буде повідомлено, як діяти випускникам у такій ситуації.

Якщо учні/студенти вашого закладу освіти уже зареєструвалися для проходження ЗНО, ви зібрали їхні документи, однак не встигли їх надіслати до відповідного регіонального центру ー дійте, будь ласка, залежно від вашої ситуації так, як описано в поданих нижче алгоритмах.

Ситуація 1.Ви маєте змогу надіслати документи ваших учнів, а ваш заклад освіти розміщено в одній із таких областей: Вінницька, Житомирська, Хмельницька; Дніпропетровська, Запорізька; Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська; Львівська, Рівненська, Волинська; Одеська, Кіровоградська області (тобто в зонах обслуговування Вінницького, Дніпропетровського, Івано-Франківського, Львівського, Одеського регіональних центрів оцінювання якості освіти). Якнайшвидше, алене пізніше 9 квітня, надішліть, будь ласка, реєстраційні документи до відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Ситуація 2.Ви маєте змогу надіслати документи ваших учнів засобами поштового зв’язку, а ваш заклад освіти розміщено в одному з таких регіонів: Донецька, Луганська області; Київська, Черкаська, Чернігівська області, м. Київ; Харківська, Полтавська, Сумська області; Херсонська, Миколаївська області (тобто в зонах обслуговування Донецького, Київського, Харківського і Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти). Якнайшвидше, алене пізніше 9 квітня,надішліть, будь ласка, реєстраційні документи до регіональних центрів оцінювання якості освіти відповідно до такої схеми:

Ситуація 3.Ви маєте змогу надіслати документи ваших учнів лише електронною поштою, а ваш заклад освіти розміщено в одному з таких регіонів: Донецька, Луганська області; Київська, Черкаська, Чернігівська області, м. Київ; Харківська, Полтавська, Сумська області; Херсонська, Миколаївська області (тобто в зонах обслуговування Донецького, Київського, Харківського і Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти).Просимо вас працювати відповідно до алгоритму, описаного в ситуації 2, однак документи надсилати на електронні скриньки відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Ситуація 4.Ви не маєте змоги надсилати документи ваших випускників.Не хвилюйтеся і по змозі повідомте випускників про необхідність створитиреєстраційні карткидо9 квітня(див. алгоритм для випускників). Буде опрацьовано їхні матеріали без комплектів документів. Водночас просимо вас стежити за новинами на сайті УЦОЯО й заходити до свогоКабінету керівника. Після опрацювання документів у ньому буде розміщено логіни й паролі до Інформаційних сторінок ваших випускників. Якщо маєте змогу, просимо вас передати цю інформацію учням/студентам, щоб надалі вони могли підтвердити своє бажання цьогоріч вступати до закладів вищої освіти, а також зазначити міста, де абітурієнти перебуватимуть у період тестування. Якщо ж такої можливості у вас немає ー Український ЦОЯО повідомить про інші алгоритми інформування учасників про їхні логіни й паролі.

Показник якості ДПА (середній бал) у формі ЗНО

2014-2015н.р. 2015-2016н.р. 2016-2017н.р 2017-2018н.р.
Середній бал з ДПА-ЗНО Середній бал з ДПА-ЗНО Середній бал з ДПА-ЗНО Серед ній бал з ДПА-ЗНО
5,6 6,2 6,6 7,2

Про ЗНО

НаказомМіністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року №1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, зіспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися восновний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи зокупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

Кiлькiсть переглядiв: 432

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.